לכל ילד וילדה אות בספר התורה של ילדי ישראל

יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

לכל ילד וילדה אות בספר התורה של ילדי ישראל

יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

בירושלים העתיקה, בין החומות, הולך ונכתב ספר תורה נוסף, בסדרת ספרי התורה המיוחדים לילדי ישראל.

למעלה משני מיליון ילדים וילדות מכל רחבי העולם כבר קנו לעצמם אות באחד מספרי התורה המיוחדים של ילדי ישראל.
קניית אות בספר תורה היא סגולה לברכה והצלחה, שמירה והגנה ומצווה שמאחדת את כל עם ישראל.
וגם מקבלים תעודה יפה!
בקניית אות בספר התורה, תקבלו לביתכם תעודה נאה ומרשימה על שם הילד או הילדה, עם ציון הפרשה שבה מופיעה האות שקניתם.

רכישה באשראי או פנה למוקדים:

בתי חב"ד בשכונות
המבצע מופעל ע"י בית חב"ד המרכזי אופקים בשיתוף ספר התורה של ילדי ישראל.
החיטה 1 (מקלט 6), אופקים, ישראל, טלפון: 054-2338770 מייל: office@chabadofaqim.org.il
הועד לכתיבת ספר התורה של ילדי ישראל ע"י ועד רבני חב"ד בארה"ק ת"ו / מרכז ליהדות בית חב"ד (ע"ר)

20,987 אותיות

נותרו לסיום ספר התורה השביעי

מבצע כתיבת ספר התורה של ילדי ישראל הוא מבצע שיזם הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שליט"א על מנת לאחד את כלל ילדי ישראל מרחבי העולם, כשכל ילד או ילדה מתחת לגיל מצוות רוכשים אות אחת בספר התורה במחיר סימלי, ומקבלים תעודה בה רשום היכן נמצאת האות 'שלו' בספר התורה.

ספר זה נכתב במיוחד עבור כל ילדי ישראל בכל העולם. ילדים מכל רחבי תבל, מתרבויות ומדינות שונות, מתאחדים בספר התורה של ילדי ישראל.

התורה אומרת לנו, שילדים טהורים מחטא, ולכן, אחדות של ילדים – ובמיוחד כאשר היא באמצעות התורה – היא אחדות טהורה יותר מאחדות של מבוגרים.

בנוסף התבטא הרבי כי מצוות כתיבת ספר תורה היא המצווה האחרונה בתרי"ג המצוות, ובוודאי כאשר כלל ילדי ישראל מקיימים את המצווה האחרונה, מחישים וממהרים את ביאת הגאולה האמתית והשלימה בקרוב ממש.

מהי לדעתכם, האות החשובה ביותר בתורה כולה? האות הראשונה? אולי האחרונה? או זו האמצעית? האם יש בתורה אות אחת, כלשהי, שהתורה אינה יכולה להתקיים בלעדיה?

אכן, יש.

לכל האותיות ישנה את אותה חשיבות בדיוק. אם חלילה חסרה אות אחת – בודדת, מתוך 304,805 אותיות התורה, יש לחגור את האבנט על ספר התורה מבחוץ, כסימן שהוא זקוק לתיקון, ולהניחו בכבוד הראוי בארון הקודש, עד שיתוקן.

אז אם מישהו ישאל אתכם: מהי האות החשובה ביותר בתורה? – אתם כבר יודעים את התשובה. היא ברורה וחד משמעית: כל אחת מהן.

כעת, תארו לעצמכם את עם ישראל כספר תורה אחד גדול. כל אדם הוא אות. גדול או קטן, עשיר או עני, גבור או חלש, כל אחד הוא אות – אחת. זה אומר שכל יהודי יקר וחשוב בדיוק באותה מידה, נכון?

זה מה שמיוחד כל כך בכך שלכל ילד או ילדה יהודיים תהיה אות משלהם בספר התורה המיוחד עבורם. זה מאחד את כל ילדי ישראל בקשר חזק ואמיץ, ואת כל העם יחד איתם, אל התורה הנפלאה שלנו.

במיוחד, זה מוכיח לנו – עד כמה כל אחד מאתנו יקר וחשוב.

כל ילד או ילדה לפני גיל בר\בת מצווה (12 לבנות ו-13 לבנים) יכולים לרכוש אות בספר התורה של הילדים.

כאשר אנו מתבגרים, אנו נעשים מודעים יותר להבדלים בינינו. אנו אומרים: "אני עשיר והוא עני", "אני דתייה והיא אינה דתייה", או "אני חכם יותר, מפורסם יותר או מחונך יותר" וכדומה. אנו מציבים בינינו מחיצות בשל "הבדלים" אלה.

הילדים עדיין לא נדבקו בהרגל לא נאה זה של המבוגרים. זו אחת הסיבות לכך שה' כל כך אוהב את הילדים – בגלל הטוהר והתמימות שלהם. הגידו אתם: האם ישנה דרך טובה יותר לאחד את עם ישראל מאשר באמצעות הילדים?

מאז התחילה כתיבת ספר התורה הראשון של ילדי ישראל בשנת תשמ"א (1981), הושלמו כבר ששה ספרי תורה. בסך הכל רכשו יותר מ-1,903,894 ילדים יהודיים אות בספר התורה, וספר התורה השביעי נמצא באמצע כתיבתו, ובכל יום נוספות בו אותיות חדשות.

מחיר האות הוא סמלי, ארבע שקלים בלבד! הוא בא להביע את השותפות של הילד או הילדה שרכשו את האות בכל ספר התורה.

בגלל שהתורה היא בעצם שלכם, כדאי ומתאים שהילד ירכוש את האות בכספו האישי. כאשר הילד משלם מכספו עבור האות שלו, הוא חש באמת כי הוא חלק מהתורה המאחדת הזאת. אם הדבר אינו מתאפשר, ההורים יכולים להעניק לילדיהם את הכסף בכדי שתוכלו לקנות בו את האות שלהם.

מטרת הרעיון היא לאחד את כל ילדי ישראל מכל רחבי תבל, בתורה אחת. הדולר הוא ההשתתפות הסמלית של כל אחד מילדים אלו בכתיבת הספר.

למעשה, השתתפות זו אינה מכסה את עלויות כתיבת ספר התורה, הנפקת התעודות והמשלוח, וכל שאר העלויות הכרוכות בניהול הפרויקט המיוחד בירושלים.

כל ילד הרוכש אות בספר התורה, מקבל לביתו, על שמו, תעודה יפהפייה, שבה מתנוסס שמכם, יחד עם ציון הפרשה בתורה, בה נמצאת האות, אך האות עצמה אינה מצויינת.

כל האותיות שבתורה מיוחדות וקדושות במידה שווה. אבל ילד עלול להתאכזב מהעובדה שנפלה בחלקו אות "יוקרתית" פחות משל חברו. ילד אחד עשוי לקבל אות בשמו של משה רבנו, וילד אחר – בשמו של פרעה. לכן התעודה מציינת רק את שם הפרשה, כך שכל הילדים ירגישו חשובים ושווים.
בכל פעם בה נשלמת כתיבתו של אחד מספרי התורה, נערכת תהלוכה חגיגית ומסיבת שמחה מיוחדת בהשתתפות ילדי ישראל, ולאחר מכן על פי הוראת הרבי מועברים הספרים לבית הכנסת צמח צדק בעיר העתיקה בירושלים.
מסיבות הסיום לגמרה של תורה נערכות בד"כ בתאריך כ' מנחם אב, יום השנה של רבי לוי יצחק שניאורסון, אביו של הרבי.
(ניתן לקנות ולתרום מכספי מעשר)

Previous slide
Next slide

ראש השנה - חגים

פתחו את הלב ותאמצו
לפחות משפחה אחת.

לקראת החגים ובמיוחד בתקופה מורכבת זו, אנו נערכים לחלוקת סלי מזון משובחים למאות משפחות נזקקות, גלמודים וניצולי שואה.

הסל כולל: מוצרים יבשים, שימורים, פירות, ירקות, יין, בשר, עוף, דגים, ביצים ועוד..

בנוסף, אנו מביאים את סלי המזון עד הבית, עם מנות אוכל מוכן, לבודדים, אזרחים ותיקים ונזקקים.

250 ש"ח

עלות סל מזון עבור משפחה

תרום כפי יכולתך

הפעם יותר מתמיד

היו שותפים! יחד נסייע ונביא את שמחת החג.
בברכת חג שמח!
בית התבשיל חב"ד אופקים
Days
Hours
Minutes
Seconds